Wiedza, dosiadczenie, odpowiedzialność!

W słusznej sprawie

Marek Sanecki

11.12.2016  9 medali dla Delfa w Biegach Górskich

Grąbczewska Hania   

  

 9 medali zdobyli nasi zawodnicy podczas II rzutu XVIII edycji Biegów Górskich, które rozegrane zostały w sobotę 10 grudnia na gryfińskiej "Górce Miłości".

Pierwsze miejsca zajęli: Hania Grąbczewska, Jakub Heda i Marek Sanecki.

Drugie pozycje wywalczyli: Dawid Heda, Mateusz Janaszkiewicz i Oskar Wieligórka.

Brązowe medale przypadly w udziale: Wiktorowi Pietraszukowi, Jakubowi Podolakowi i Wojtokowi Winkel.

Były to wysoce satysfakcjonujące dla nas biegi. Szczególnie uczieszył nas postęp Hani Grąbczewskiej, która w poprzednich biegach była "dopiero" piąta. Hani zaprocentował systematyczny trening i wdrożenie wskazówek swojej trenerki Moniki Saneckiej.

Troszkę jesteśmy zmartwieni absencją kilku naszych zawodników.

Wyniki >>>

27.11.2016  Triumfowaliśmy w Biegach Górskich

Sanecka Julia   

 Podczas  18 edycji Biegów Górskich nasi zawodnicy tradycyjnie już wypadli bardzo dobrze. W barwach delfa wystartowały 23 osoby.

Wygrali: Julia Sanecka (juniokra młodsza), Mateusz Janaszkiewicz (junior młodszy) Grzegorz Rudziński (junior), Marek Sanecki (open)

Drugie miejsce zajął Jakub Heda.

Na trzecim stopniu podium stawali: Podolak Julia, Budny Wiktoria, Dawid Heda.

Trenujemy systematycznie i solidnie to mamy wyniki :)

Szczególnie cieszymy się z postępów czasowych. Przykładowo Grzegorz Rudziński poprawił się w stosunku do roku 2015 o 9.2 sekundy, podczas gdy jego rywal Jakub poprawił się tylko o 1 sekundę

Dzieci, młodzicy, juniorzy mają różne długości tras, gdy przechodzą więc z grupy wiekowej do starszej kategorii wiekowej trudno jest porównywać czasy rok do roku, ale...

Ale można porównać postępy/regres w stosunku do rywali.

Zrobiliśmy takowe  - porównując czasy naszej zawodniczki Julii Saneckiej (w roku 2015 startowała na 1500 m jako młodziczka, a w sobotę 26 listopada 2016 na 2000m jako juniorka młodsza) z jej bezpośrednimi rywalkami -  Zobacz >>>

Rok temu Julia z konkurentkami z naszego zaprzyjaźnionego klubu Hermes Gryfino wygrywała sekundy, a w miniony weekend wygrała dziesiątki sekund... Może to świadczyć o słabości szkolenia w klubie lekkoatletycznym, czego nie podejrzewamy, badź o doskonałym szkoleniu w Delfie :)

Zawodniczka Hermesa w sezonie 2016 została Mistrzynią Polski Młodziczek w chodzie sportowym na 3000 m więc o niskim poziomie sportowym nie może być mowy.  

Wyniki >>>.

26.11.2016  Delf 1. klubem w OOM, 1. w rywalizacji Młodzików

8. klubem triathlonowym w Polsce!

Do punktacji ogólnopolskiego systemu sportu dzieci i młodzieży zaliczane są punkty z takich imprez jak:

- Mistrzostwa Polski Młodzików (14-15 lat)

- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (MP Juniorów Młodszych 16-17 lat)

- Mistrzostwa Polski Juniorów (18-19 lat)

- Młodzieżowych Mistrzostw Polski (20-23 lata).

Delf w swojej dyscyplinie - w triathlonie wygrał w dwóch grupach wiekowych, to jest w grupie mlodzików i juniorów młodszych! Zobacz zestawienie >>>

 To nas cieszy i mobilizuje do kolejnego sezonu.

19.11.2016  Podsumowanie wyników sportu młodzieżowego

DELF 868 klubem w Polsce w 2016 roku w ramach Ogólnopolskiego Systemu Rywalizacji Sportu Dzieci i młodzieży na 3463 sklasyfikowane kluby. System prowadzony jest przez Instytut Sportu Młodzieżowego >>>

W 2016 roku zdobyliśmy 45,5 pkt. >  Przyczynili się do tego: Julia Sanecka 9pkt. Grzegorz Rudziński 7,25, Aleksandra Urbanek 6,25, Mateusz Janaszkiewicz 5, Wojciech Winkel 4, Jakub Heda 4, Oskar Wieligórka 3, Dawid Heda 2, Wiktora Budny 1, Kacper Grąbczewski 1, Kacper Grzelak 1, Mateusz Urbanek 1, Jakub Zmitrowicz 1.

Gmina Gryfino z 227 pkt. skalsyfikowana została na 120 lokacie na  884 gminy.

Powiat Gryfiński z 270,5 pkt. zajął 139 miDejsce na 360 sklasyfikowanych powiatów.

15.11.2016  Głupie regulaminy i ich wykonanie

W pierwszych Biegach Transgranicznych, które organizował Międzyszkolny Ośrodek Sportu, mógł wystartować każdy. Najmłodszy i najstarszy zawodnik nagradzany był nawet okolicznościową statuetką. Było to rozsądne rozwiązanie, gdyż biegi długotrwałe są zdrowe i potrzebne do dbałości o zdrowie..

Po pewnym czasie z bliżej nieokreślonego powodu MOS wprowadził dolną granicę wieku uprawniającą do udziału w BT do 14 lat. Po pewnym czasie, a dokładnie po zwycięstwie naszej zawodniczki Julii Saneckiej w BT 2013 roku - gdy miała jeszcze 13 lat, a w biegu startowała poza konkursem (bez numeru startowego), organizatorzy podnieśli granicę wieku uprawniającą do startu do lat 16-stu. Dlaczego? nie wiemy...

Decyzja ta  nie miała uzasadnienia merytorycznego, bo gdyby chodziło o życie i zdrowie uczestników to raczej należałoby ogranicać górną granicę wieku, a nie dolną... To raczej dziadek czy babcia  w czasie intensywnego wysiłku - biegu na 10km dostanie zawału serca czy udaru mózgu niż nastolatek..

Przyjęliśmy tą decyzję do wiadomości, bo "twarde prawo, ale prawo..."

Co prawda trenerowi naszgo klubu Markowi Saneckiemu było  bardzo przykro, że podniesiono granicę wieku uprawniającą do startu w Biegu Transgranicznym, bo liczył na to, że w wyścigu tym wygra on sam i jego córcia Julia..., ale cóż życie jest brutalne! i trzeba sobie z tym radzić...

Pewnie Julia będzie mogła wygrać w BT jeszcze nie raz, ale dla jej ojca, z racji wieku nie będzie to już możliwe...  Cóż, nic nie trwa wiecznie, forma sportowa również :)

Otaczają nas .... Kto?

Do udziału w Narodowym Biegu Nepodległości (zorganizowanym przez OSiR Gryfino?, Hermesa Gryfino?, a może kogoś innego?), zgodnie z publicznie ogłoszonym regulaminem mogły wystartować osoby urodzone w 2001 roku i starsze - czyli 15-sto latkowie

Myśleliśmy, że to uznanie naszych uwag...

Niestety, nie o dobro naszych zawodników chodziło.

Jak Bóg chce kogoś pokarać to spełnia jego pragnienia.

"Szorstko zaprzyjaźniony" z nami Hermes Gryfino, który od dłuższego czasu traci zawodników, nie ma już praktycznie biegaczy, którzy mogli by reprezentować klub w imprezach biegowych. Dlatego obniżono granicę wieku uprawniającą do udziału w Narodowym Biegu Niepedległości w Cedynii (11.11.2016) do 15-stu lat.

Niestety dla wizerunku Hermesa niewiele by to dało, dlatego działacze "Szorstko zaprzyjaźnionego" Hermesa Gryfino, posunęli się do wystawienia do wyścigu zawodników nie posiadających regulaminowych 15-stu lat....  

Zdumiewające, że zrobiono to poświadczając nieprawdę (fałszując), poświadczając, że dzieciaki te mają 15 lat, pomimo, że tak nie jest!!!

Wyniki >>> 

W komunikacie zapisano, że zawodnicy urodzili się w 2001 roku. W rzeczywistości dzieciaki urodziłły się w roku 2002 i 2003. Chodzi o zawodników, którzy zajęli miejsca: 13-ste (2002), 25 (2002), 50 (2003), 51 (2002), 54 (2003), 55 (2003), 56 (2003) - w nawiasach podajemy rzeczywisty roku urodzenia.

Slogan kilku gryfińskich działaczy sportowych: "Dla dobra dziecka"

Kiedyś dla dobra dziecka podnoszono wiek uprawniający do biegu na 10km, kolejno do 14, a później do 16 lat. Dzisiaj ci sami ludzie do biegu na 8,5km wystawiają dzieci 13 i 14 letnie, pomimo, że sami ustalili w regulaminie, że w biegu mogą wystartować osoby nie młodsze niż 15-sto letnie.

Reasumując: sprawdza się mądrość z "Folewarku zwierzęcego" Georga Orwela, że:

"Wszystkie zwierzęta równe są, ale świnie są równiejsze".

14.10.2016  Startowaliśmy w Narodowym Biegu Niepodległości w Cedyni  

Stoją od lewej: J. Heda, G. Rudziński, J. Sanecka, O. Wieligórka, M. Janaszkiewicz.

98 rocznicę odzyskania niepodleglości uczciliśy oczywiście na sportowo. Sześcioro naszych zawodników wystartowało w Narodowym Biegu Niepodległości, który odbył się z okolic Odry do Cedyni. Wszyscy nasi uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Generalnie pierwszy był Grzegorz Rudziński >>> , Druga wśród kobiet uplasowała się Julia Sanecka >>>>.

Wyniki >>>  należy traktować z lekkim przymrużeniem oka :)

Grzegorz Rudziński w piątym dniu Rocznego Cyklu Treningowego 2017 nie jest w stanie pobiec 22.38 na 8,5 km (organizator informował, że taka będzie właśnie długość trasy).

Startowali jeszcze J. Heda (8), M. Janaszkiewicz (9), O. Wieligórka (10), trener M. Sanecki (6). 

09.10.2016  Mistrzyni Olimpijska w Triathlonie w czołówce Maratonu w Ney Yorku 

Tak dobry udział Gwen Jorgensen w listopadzie w biegu maratońskim może świadczyć o .... profesjonaliźmie amerykanki i fakcie, że w okresie po starcie głównym można i trzeba trenować na wysokim poziomie.

2 godziny 41 minut i jedną sekundę potrzebowała tegoroczna Mistrzyni Olimpijska w Triathlonie, Gwen Jorgensen do pokonania trasy maratonu w New Yorku, który odbył się w niedzielę  8 listopada. Gwen zajęła rewelacyjne 14 miejsce wklasyfikaci kobiet.

Biorąc pod uwagę fakt, że dla Mistrzyni start ten odbył się długo po starcie głównym, wynik należy ocenić bardzo dobrze. Gdyby biegaczki, które w maratonie były przed "naszą" triathlonistką miały ścigać się z amerykanką w triathlonie, to z pewnością triathlonistka - Jorgensen uzyskałaby na meciekilka, kilkanaście minut przewagi nad drugą zawodniczką. Taka jest specyfika ruchu i treningu... W biegu zwyciężyła Kenijka Mary Keitany z rezultatem 2:24:26

09.10.2016  Startowaliśmy w 81 Masowych Biegach Przełajowych 

W sobotę 8 września startowaliśmy w 81 Masowych Biegach Przełajowych. Zdobyliśmy kilka medali w tym dwa złote.

Były to dla nas ostatnie zawody sezonu. Obecnie jesteśmy w okresie roztrenowania, który potrwa aż do niedzieli 6 listopada. W okresie tym będziemy się oczywiście ruszać, ale mniej...

Wyniki >>>

Przeląd naszeo udziału w zawodach >>>.

28.09.2016  Cztery medale Delfa w Mistrzostw Polski w Duathlonie

Cztery  medale Mistrzostw Polski w Duathlonie zdobyli nasi zawodnicy w Mistrzostwach Polski Duathlonie, które odbyły się w niedzielę 25 września  w Rawie Mazowieckiej.

Złoty medal  wywalczyła Elżbieta Urbanek >>> w  gronie kobiegtgg 4g0 - 45g lat. Srgegbrnge gkrążki zdobyli jgugniorzy młodsi Aleksandra Urbanek (po lewej) >>>  i    Grzegorz Rudziński (po legwej) >>>. Brąz przypadł w udziale Jakubowi Hedzie (po prawej) >>>, który również ścigał się w gronie juniorów młodszych. Tuż za podiugm uplasował się nasz junior starszy Mateusz Urbanek. Startujący w Elicie - grupie zawodników od 25 roku życia, a posiadających licencję zawodniczą Polskigo Związku Triathlonu, nasz trener Marek Sanecki zajął  10 miejsce (ciekawostkgą jest, że równo 25 lat temu był Mistrzem Polski...).

Wyniki >>>.

27.09.2016  Triathlon zawładnął Gryfinem  

Triathlon zawładnął Gryfinem - tak o naszym festiwalu napisało 7 Dni Gryfina. Zachęcamy do przeczytania artykułu o naszej imprezie, który zamieściła 7-emka:

część 1 >>>    część 2 >>>    część 3 >>>.

 

23.09.2016  Agnieszka Jerzyk dla młodych - Julia Sanecka wyróżniona

Z satysfakcjom informujemy, że nasza zawodniczka Julia Sanecka otrzymała od Olimpijki  z Rio Agnieszki Jerzyk buty biegowe z firmy New Balance. Agnieszka podczas IO w Rio zajęła bardzo dobre 22 miejsce w triathlonie. Pisaliśmy o tym wcześniej.  Agnieszka ufundowała buty z firmy New Balance, która ją wspiera dla 10 zawodników z Polski, ktorych osobiście uznała za najlepszych...

Cieszymy się z tego faktu... Agnieszka Jerzyk uznała naszą zawodniczkę za jedną z najlepszych zawodników w Polsce..., a POLSKA jest duża!!!!

Julia jest wielką fanką Anieszki. Julia wielokrotnie prosiła Agnieszkę o wpólne zdjęcie 1 >>>  2 >>>

Może w przyszłości Julia pójdzie w ślady Agnieszki? !!.

11.09.2016  Podziękowania dla Organizatorów i Wolontariuszy 11. Gryfińskiego Festiwalu Triathlonowego.

Zarząd KS Delf pragnie złożyć serdeczne podziękowania partnerom, sponsorom oraz osobom prywatnym zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie 11. Gryfińskiego Festiwalu Triathlonowego.

Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna.

Otrzymaliśmy dużo  podziękowań od zawodników, trenerów oraz amatorów triatlonu i mamy świadomość, że jest to wynik perfekcyjnej, zespołowej pracy.

Dziękujemy sponsorom: UMiG Gryfino, firmie Grawerowanie 3D oraz osobom prywatnym. Dziękujemy Burmistrzowi Mieczysławowi Sawarynowi za objęcie patronatu nad imprezą i wice Burmistrzowi Pawłowi Nikitińskiemu oraz Pracownikom Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych za wsparcie formalne zadania.

Dziękujemy redakcji 7 Dni Gryfina za patronat medialny: zwiastuny i podsumowanie przedsięwzięcia.

Dziękujemy pracownikom OSiR – za pomoc w przygotowaniu tras, CW Laguna za udostępnienie basenu sportowego na czas trwania zawodów oraz Szkole Podstawowej nr 1 za użyczenie sprzętu do zabezpieczenia tras.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy poświęcili swój prywatny czas w przededniu imprezy i w dniu zawodów, dbając o to, by na trasach było bezpiecznie, zgodnie z przepisami i w miłej atmosferze. Dziękujemy Karolowi Pietraszukowi, Iwonie Polińskiej, Dariuszowi Saniewskiemu, Annie Podolak, Oliwii Podolak, Mariuszowi Podolakowi, Marcinowi Janiszynowi, Jackowi Janaszkiewiczowi, Agnieszce Janaszkiewicz, Mateuszowi Janaszkiewiczowi, Julii Saneckiej, Helenie Wieligórce, Witoldowi Wieligórce, Oskarowi Wieligórce, Marzenie Jabłońskiej, Joannie Kidzie, Małgosi Wiącek, Ali Kadłubek, Katarzynie Turowskiej, Tomaszowi Turowskiemu, Marcinowi Turowskiemu, Grzegorzowi Kowalczykowi, Adamowi Kowalczykowi, Anicie Kowalczyk, Elżbiecie Urbanek, Mateuszowi Urbanek, Krzysztofowi Urbanek, Arkadiuszowi Winkel, Wojtkowi Winkl, Wiktorii Kamińskiej, Oliwii Kurlej, Oldze Goźlińskiej, Marcie Tomaszewskiej, Jarosławowi Zmitrowiczowi, Agnieszce Janickiej, Hubertowi Jędraszczykowi, Kamilowi Podolskiemu, Dominikowi Ratajczakowi, Kasi Jonasik, Agacie Będkowskiej, Rafałowi Wilkowi, Ryszardowi Budnemu, Tomaszowi Grąbczewskiemu, Klaudii Grzelak, Monice Rudyńskiej, Bartoszowi Jasiulewiczowi, Annie Olszańskiej, Dariuszowi Olszańskiemu, Alicji Olszańskiej, Anecie Hedzie, Jakubowi Hedzie, Dawidowi Hedzie i Lidii Karzyńskiej- Karpierz.

Jeszcze raz Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy!

Zarząd Delf!

06.09.2016  11 Gryfiński Festiwal Triathlonowy za nami

 

Wyniki:

- start 1:  Wszystkie razem >>>   z podziałem na grupy wiekowe i według płci >>>

- start 2: Wszystkie razem >>>   z podziałem na grupy wiekowe i według płci >>>

- start 3: Triathlon Rodzin >>>

Galerie:

- startu 1 - dzieci roczniki 2003 - 2004 i 2005 i młodsi >>> 

- startu 2 - open 2001 i starsi w Grupach wiekowych >>> 

- startu 3 - Triathlon Rodzin >>> 

- dekoracji >>> -

31.08.2016  Spotkanie organizacyjne

 

Wszystkich organigzatorów Festiwalu Triathlonowego, wolontariuszy zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w sobotę 3 września o godzinie 17.00.

Zbiórka przy placu zabaw CW Laguna. Zapraszamy.

.

31.08.2016  Start to zwycięstwo

 

Tak będą wyglądały numery startowe 11 Festiwalu Triathlonowego.

Numery żółte są dla startu dzieci, niebieskie dla startu drugieo, a czerwone do startu rodzin.

Przypominamy,  że są to kolory Delfa >>>

Pamiętajmy, kto stanie na starcie już zwycięża..., co prawda warto jeszcze zawody ukończyć!

Kto opłaci opłatę startową dostanie pamiątkową koszulkę >>> i talon na pyszny posiłek w resteuracji Atol. W 2016 roku do wyboru będzie:

- schabowy z ziemniakami i surówką

- pierś z kurczaka z ziemniakami i surówką

- ryba z ziemniakami i surówką

Niestety ze wzlędów czysto praktycznych wszystkie warianty będą dostępne tylko do wyczerpania puli 1/3 zamówienia.

W strefie zawodnika, która zlokalizowan będzie bezpośrednio za linią mety dla zawodników dostępna będzie woda i owoce. Wodę to można sobie wziąć na posiłek

Uwaga: osoby które startują w dwóch startach, to jest w starcie indywidualnym i sztafecie rodzin otrzymują jeden talon na posiłek i jedną koszulkę na każdą osobę!!!

29.08.2016  Szansa na rekord!!! Finiszujemy

Taśma zwycięzcy

 

 

>>> Do Triathlonu Rodzin zgłoszonych zostało 25 drużyn. Jeżeli wszyscy, którzy zadeklarowali swój udział w tej super sportowej zabawie wystartują to pobijemy dotychczasowy rekord, który wynosi 23 rodziny.

>>> Organizacyjnie mamy już prawie wszystko przygotowane, załatwiamy jeszcze pogodę... i parę innych drobnych spraw. Jeżeli dotrą na czas zamówione  Taśmy finiszery >>> (a wszystko wskazuje, że tak będzie) to każdy zawodnik, który wygra swoją grupę wiekową to taką taśmę dostanie w nagrodę... Mamy nadzieję, że zawiśnie ona później nad łużkami tych osób.

>>> Póla nagród w festiwalu wyniesie ponad 7 000 zł. Będą to nagrody rzeczowe, mamy je już przygotowane, ale nie zdradzamy..., niech będzie to niespodzianka!

>>> Honorowy patronat nad naszą imprezą >>>, jak w roku ubiegłym objął Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn.

>>> Przypominamy, że w Triathlonie Rodzin "przekazanie pałeczki sztafetowej" następuje poprzez klepnięcie i przekazanie sobie "chipa". Rodzina startuje z jednym "chipem" - czytnikiem do pomiaru czasu. Najpierw płynie w nim "pływak", później z tym samym "chipem" jedzie "kolarz", a na koniec biegnie z nim "biegacz". Kto "chipa tego będzie odpinał / zapinał oddajemy w ręce / nogi rodziny... Trzeba jednak pamiętać, że jest to czytnik pomiaru czasu i musi być założony na kostkę by rodzina miała zmierzony czas!

Zachęcamy do przypomnienia sobie opisu przebiegu konkurencji - Triathlonu Rodzin >>> 

>>> Zaktualizowaliśmy dokumenty obowiązujące podczas festiwalu >>> 

 Zapraszamy

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w 11 Gryfińskim Festiwalu Triathlonowym, który odbędzie się w Gryfinie 4 września.

Regulamin >>>     

Galeria z roku ubiegłego >>>     Filmik z roku 2010 >>>

UWAGA:

Ilość miejsc startowych jest ograniczona. Ograniczenie wynika z pojemności basenu. O kolejności przyjęcia do udziału w zawodach decyduje kolejność wpłynięcia opłaty startowej na nasze konto!!!

28.08.2016  Sport w Gminie Gryfino

 Herb Gryfina

Z okazji organizacji Gryfińskiej Gali Sportu Urząd Miasta i Gminy Gryfino przygotował spot reklamowy.

Fajnie to wygląda może nawet lekko lepiej niż w prozie życia... 

Warto zobaczyć >>>

24.08.2016  Agnieszka Jerzyk o swoim występie w RIO

 

Występ Agnieszki Jerzyk w IO w Rio oceniamy bardzo dobrze. Agnieszka uzyskała 13 wynik biegu... biąrąc pod uwaę fakt, że nie jesteśmy triathlonową potęgą tymbardziej należy docenić osiągnięcie Agnieszki. Co ona sama powiedziała bezpośrenio po zawodach można obejrzeć  na sport.tvp.pl >>> 

 

19.08.2016  Gwen Jorgensen Mistrzynią Olimpijską Rio 2016

 

Gwen Jorgensen zdecydowanie wygrała podczas wyścigu kobiet w Triathlonie podczas Igrzysk Olimpijskich Rio 2016. Wicemistrzynią została Mistrzyni Olimmpijska z Londynu 2012, szwajcarka Nicola Spirig Hug. Brązowy medal zdobyła brytyjka Vicky Holland.  Fotograficzny przegląd walki sportowej >>> 

Bardzo dobre - 22 miejsce zajęła Polka Agnieszka Jerzyk.

Przeprowadziliśmy analizę wyników zawodniczek w kontekście ich wieku, wzrostu, wagi i korelacji wyniku biegu do końcowej pozycji zdobytej przez triathlonistkę. Wyniki >>>

Potwierdziły się od dawna stawiane przez nas tezy, że:  

Triathlon przegrywa się pływaniem, a wygrywa bieganiem!!!

Poziom pływania musi być jedynie na tyle "przyzwoity" by móc pojechać w pierwszej grupie. Hiszpanaka Carolina Routier, która z wody wyszła jako pierwsza, nie kończąc zawodów potwierdziała, że pływanie nie gwarantuje niczego!

Szkoda, że naszej Agnieszce Jerzyk nie udało się popłynąć 1500m  szybciej o 40 sekund, gdyby tak się stało to Agnieszka Jerzyk pojechałaby w pierwszej grupie i z 13 rezultatem biegu, zajęłaby takie też miejsce w IgrzyskachOlimpijskich Rio 2016

Istotnym wnioskiem z naszej analizy jest fakt, że w triathlonie kobiet najlepsze wyniki osiąają zawodniczki po osiąnięciu 30 lat. Dość wysoka wydaje się srednia wieku zawodniczek 28,7 lat, a przecież w zawodach startowały również zawodniczki bardzo młode, mające 19, 20, 21 i 23 lat

Ciekawostką jest, że trzy najmłodze zawodniczki IO Rio 2016 w triathlonie razem ścigały się na jednych zawodach w ME Juniorów w Austrii i były najlesze - wyniki >>> ich zdjęcie >>>

Najstarszą zawodniczką zawodów okazała się 38 letnia hiszpanka, która jednak zawodów nie ukończyła.

Najstarszą triathlonistką sklasyfikowaną w Rio była 36-cio letnia słowaczka Mateja Simic, która zajęła 31 lokatę, tuż za 19-sto letnią francuską juniorką Cessandre Beaugrand >>> . cdn..

19.08.2016  Alistair Brownlee powtórnie Mistrzem Olimpijskim

 

Alistair Brownlee w Rio obronił tytuł Mistrza Olimpijskigo w triathlonie. Pod nieobecność Javiera Gomeza, który złamał rekę zwyciężył bezapelacyjnie. Tuż za nim finiszował Jego młodszy brat Jonathan, brązowy bedal zdobył Henri Shoeman z Republiki Połudnbiowej Afryki. Jonathan w Londynie miał brąz...

galeria >>>  Wyniki, które omówimy... >>> 

19.08.2016  Koszulka festiwalowa 2016

 Koszulka festiwalowa 2016 - 11 Gryfińskiego Festiwalu Triathlonowego

Na zdjęciu obok prezentujemy jak będzie wyglądała koszulka 11 Gryfińskiego Festiwalu Triathlonowego. Wszyscy kochają triathlon... To już jedenasta edycja imprezy, dlatego te dwie jedynki. Jedynka jet piękna sama w sobie, a dwie jedynki to wręcz poezja!

Nam projekt - pomysł na koszulkę podoba się bardzo i mamy nadzieję, że przypadnie do gustu również uczestnikom zawodów i że będą chodzili w tej koszulce z dumą i satysfakcją, że w festiwalu uczestniczyli.

16.08.2016  Igrzyka Olimpijskie 2016 i kolejne

 

W Rio Polskę w triathlonie reprezentować będzie Agnieszka Jerzyk, która wystartuje z numerem 1.  Od dawna robimy sobie z Nią zdjęcia.... i kibicujemy Jej!! Jerzyk 1 >>   Jerzyk 2 >> 

Jeszcze przed startem, a my patrzymy już w przód... już przygotowujemy się do kolejnych i kolejnych igrzysk, może w przyszłości, może w 2024 w tych najważneijszych sportowytch zawodach na świecie wystartuje zawonik z Delfa?

Tak sobie marzymy i planujemy, bo kto nie planuje ten osiąga porażkę...!

Dobre plany w pewien sposób opierają się na analizie tego co byo co jest i co z tego wynika...

Najmłodzą uczestmniczką Igrzysk Olimpijskich 2016 roku - Rio będzie dziewiętnastoletnia Francuzka Cassandre Beaugrand > .  Zawodniczka ta 28 maja bieżącego roku startowała jeszcze z juniorkami ... została Mistrzynią Europy Juniorów>> W 2015 roku nie ukończyła nawet ME juniorów >>> 

Co prawda w 2014 roku, gdy była jeszcze juniorką młodszą (według polskich klasyfikacji) już zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów, które odbyły się w Austrii >>> 

Co by nie mówić 19 lat i udział w Igrzyskach Olimpijskich to już wyczyn....

O rok starszą uczestniczką IO w Rio będzie niemka Laura Lindemann > która jako juniorka młodsza została Wicemistrzynią Europy Juniorów >>> , a w latach 2014> i 2015> okazywała się najlepszą junuioką na kontynencie!

Trzymamy kciuki za te młode zawodniczki i wyciągamy wnioski do naszej pracy szkoleniowej na przyszłość...!

Prezentujemy galerię zdjęć Cassandre Beaugrand i Laury Lindemann >>> 

Model Mistrza: dane wieku, wzrostu i wagi uczestników IO Rio 2016 w triathlonie:  kobiety >>>     mężczyźni >>>

Po rozegraniu zawodów w triathlonie przeprowadzimy analizę wyników w kontekście wieku i warunków antropometrycznych.

11.08.2016  Dostaniemy dotację MSiT

Z satysfakcją informujemy, że do 31 sierpnia otrzymamy dotację w wysokości 10 tys. zł  z Ministerstwa Sportu i Turystyk. Dotacja przyznana została nam w ramach żądowego programu "KLUB". Dotację otrzyma 1276 klubów z całego kraju, a z naszej Gminy przyznaniem dotacji może cieszyć się jeszcze klub Grot Gardno z  Gardna. Dotacja ta jest dla nas bardzo ważna, oczywiście przeznaczona będzie na cele, które realizujemy od lat...

Bardzo pozytywną ciekawostką  programu "Klub" jest to, że 60% dotacji musi być przeznaczone na wynagrodzenie trenerów.

My z dotacji Klub realizowaliśmy obóz szkoleniowy w Wałczu, udział Julii Saneckiej w ME Jmł., udział zawodników w OOM. Pieniądze na nasze konto mają wpłynąć do 31 sierpnia 2016 roku. 

11.08.2016  Medale festiwalowe

Tak będą wyglądały medale 11 Festiwalu Triathlonowego.

Tak będą wyglądały medale naszego 11 Gryfińskiego Festiwalu triathlonowego. Średnica medalu wynośi 7 cm, a grubość około 5 mm. Medal będzie bardzo prosty, czytelny ale dzięki temu elegancki... Awers to dwie jedynki, nazwa imprezy i data, a rewers to oczywiście nasze logo.

Być może jesteśmy konwencjonalnii - zobacz medale wcześniejsze >> , ale w tym pędzącym świecie to nie zaszkodzi.

Wstążka będzie miała aż 2,5 cm, nad jej projektem pracujemy.>

02.08.2016  Wygraliśmy XXII OOM - 2 x

 

Kochaj i sprawdzaj...

Stosując się do tej ludowej... mądrości sprawdziliśmny prawidłowość naliczenia punktów przyznawanych dla klubów i województw podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i okazało się, że organizatorzy popełnili błędy! Po naszej - autorskiej weryfikacji okazało się, że to my - Delf - wygraliśmy XXII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Wygraliśmy również rywalizację województw.

Wyniki:

rywalizacji klubowej >>>

współzawodnictwa województw >>>

Bardzo cieszymy się z tych wyników... info będzie nieznacznie uzupełnione!

 

 Sport Młodzieżowy - co to takiego?

 

 

Jako klub zajmujący się głównie sportem dzieci i młodzieży przedstawiamy informacje, które mogą porzydać się wszystkim, których w pewien sposób system ten dotyczy. Dzieci i młodzież - bo są jego uczestnikami, rodziców - bo są rodzicami..., władze samorządowe - bo dają pieniądze i zarządzają strukturami organizacyjnymi, społeczeństwo - bo ocenia i kibicuje!!

Sportem szeroko rozumianym zajmuje się Ministerstwo Sportu i Turytyki >>>

Ministerstwo dzieli sport na:

1. Sport wyczynowy

2. Sport Młodzieżowy

3. Sport Osób Niepełnosprawnych

4. Sport Powszechny

Sportem Młodzieżowym na zlecenie Ministerstwa zajmuje się Zespół Sportu Młodzieżowego przy Instytucie Sportu w Warszawie - strona www

Zasady ogólne systmu sportu młodzieżowego >>>   pdf >>>  

Zasady współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży >>>  pdf >>> 

Regulaminy w poszczególnych kategoriach wiekowych >>>   pdf >>>  

Przykładowy regulamin szczegółowy - triathlon >>>   pdf >>>    y 

 

Start do Mistrzostw Polski Młodzików w Triathlonie w roku 2016

♣ 25.07.2016 Mamy Mistrzynie i Mistrzów

DELF najlepszym triathlonowym klubem OOM 2016

Wyniki:

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży:     chłopcy >>>        dziewczęta >>>

Mistrzostwa Polski Młodzików:             chłopcy >>>        dziewczęta >>>

Mistrzostwa Polski Juniorów:               chłopcy >>>        dziewczęta >>>

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - sztafety MIX - 4 osobowe >>

Klasyfikacja województw >>

Klasyfikacja klubowa >>> 

Galeria OOM z naszego punktu widzenia >>>

Galeria Mistrzostw Polski Młodziczek - Julia Sanecka MP >>>

Galeria Mistrzostw Polski Młodzików >>>

Sławski Festiwal Triathlonu okazał się dla naszego klubu bardzo udany. Nasi zawodnicy zdobyli trzy złote medale: Julia Sanecka w Mistrzostwach Polski Młodzików, a Aleksandra Urbanek i Grzegorz Rudziński w sztafecie, która rozegrana została w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W sztafecie tej (4-o osobowej) nasi zawodnicy reprezentowali województwo zachodniopomorskie. Nasze województwo zajęło drugie miejsce w rywalizacji województw.

A co najważniejsze w rywalizacji klubów, która prowadzona była w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wspólnie z Ironmanem Szczecin zajęliśmy pierwsze miejsce. Sukces ten sprawia nam ogromną satysfakcję. Wynikiem tym pokazaliśmy, że jesteśmy prawdziwymi ludźmi sportu, że potrafimy pokonywać przeciwności zewnętrzne...

Mamy pewien niedosyt... bo Mateusz Janaszkiewicz w rywalizacji MP Młodzików, był czwarty..., niewiele brakowało by medal zdobył również Grzegorz Rudziński. 

Mateusz dość słabo popłynął i pomimo tego, że pobiegł świetnie nie zdobył medalu. Mateusz w biegu na dystansie około 2km pobiegł o 35 sekund szybciej niż drugi biegacz triathlonu. Biorąc pod uwagę, że "Triathlony przegrywa się pływaniem (tak przecież było w wypadku Matiego), a wygrywa bieganiem", to tylko kwestią czasu jest kiedy nasz Delfiak zacznie wygrywać.... Mateusz brązowy medal przegrał o osiem sekund, a srebrny o dziewięć chwil...

Grzegorz jechał w pierszej grupie, miał trzeci rezultat biegu, a zajął dopiero szóste miejsce...., bo odpadł od grupy na nawrocie po pierwszej pętli. 

Mięliśmy szansę samodzielnie wygrać rywalizację klubową OOM, gdyby Bartosz Jasiulewicz nie złapał gumy.

Tak czy inaczej było nas widać z dobrej strony. Dziękujemy naszym zawodnikom za to, że się postarali i przyspożyli nam tyle radości i satysfakcji.

Na Sławskim Festiwalu Triathlonowym reprezentowało nas piętnastu nastolatków: ośmioro w OOM, sześcioro w MP Młodzików i jeden w MP Juniorów.

Start do Mistrzostw Polski Młodzików w Triathlonie w roku 2016

♣ 19.07.2016 Trenujemy i świętujemy

W środę po śniadaniu jeszcze trochę popływamy i po obiedzie wracamy do Gryfina... W końcowym sprawozdaniu z naszego pobytu w Wałczu informujemy, że w czasie zgrupowania nie tylko trenowaliśmy, ale również świętowaliśmy. Obchodziliśmy potrójne urodziny: 16-tkę Bartka, 15-tkę Mateusza i 14-tkę Dawida. Razem chłopcom "stuknęło" 45 lat.Było wesoło, kolorowo z torcikami, prezentami i szampanem bezalkoholowym oczywiście - jak to na urodzinach przystało... Galeria >>> 

♣ 19.07.2016 Mistrzowie są wśród nas

Mistrzowie są wśród nas. W środę 20 lipca wracamy już do domu, nie na długo jednak, bo już w piątek 22 lipca 15 naszych zawodników pojedzie na Sławski Festiwal Triathlonu, który w dniach 23-24 lipca odbędzie się w Sławie. www.triathlonslawa.pl

Do Sławy pojadą >>>

Liczymy na medale, ale nie chcemy zapeszyć,

więc nie piszemy na ile i na jakie...

Na dzisiejszym popołudniowym treningu pływackim ćwiczył z nami dziewięciokroty Mistrz Polski Seniorów w Triathlonie Bogumił Głuszkowski > 

Bogumił Głuszkowski może być dla naszych zawodników świetnym przykładem postawy sportowej, ambicji i wiary w siebie!

Wspólny trening traktujemy jako dobrą wróżbę przed Mistrzostwami! :)

♣ 18.07.2016 Tak ćwiczyła sprawność grupa młodsza

Dzieci z grupy młodzej, są na razie słabsze od "dzieci"/zawodników z grupy starszej - dlatego muszą ćwiczyć więcej ....

Młodzi po rannym rowerze, obserwowanu poczynań starszych kolegów w strefie zmian, naprzemiennie biegali i jeździeli na rowerach, a następnie ćwiczyli sprawność /siłkę  w salce

Udało nam się uwieczniń ten wspaniały trening >>>♣ 18.07.2016 Tak ćwiczyliśmy zmiany triathlonowe

Tak wiele dzieje się, że nie sposób tego wszystkiego uwiecznić....

W poniedziałek 18 lipca ćwiczyliśmy zmiany triathlonowe:

- dobieg do strefy zmian, założenie kasku i wyprowadzenie roweru

- skok na rower, dynamiczne ruszenie, znalezienie się w grupie

- zejście z roweru, dobieg do strefy, powieszenie roweru, wybieg

- bieg po wcześniejszym wysiłku - biegu i jeździe rowerowej

Zdjęcia z tego co się działo, niestety trochę nie w kolejności... >>>

♣ 17.07.2016 Tak sobie żyjemy i trenujemy w Wałczu

 

W pierwszym tygodniu naszego obozu w Wałczu trenowaliśmy trzy raz dziennie. Rano były treningi rowerowe i biegowe, a po południu pływackie. Dlatego nie było zbyt dużo czasu na robienie zdjęć. 

Zdecydowanie prezentowana poniżej galeria nie odzwierciedli naszego tutaj ciekawego życia, ale zachęcamy do jej obejrzenia.

 

Tak sobie żyjemy i trenujemy w Wałczu >>>

♣ 15.07.2016 O organizacji dnia powrotu z obozu w Wałczu

 

Uprzejmie informujemy o organizacji dnia powrotu z obozu w Wałczu - 20 lipca 2016 roku.

Śniadanie - godzina 8.00

Trening pływacki 9.30 - 11.00

Pakowanie rzeczy osobistych - "ogarnianie pokoi" - 11.00 - 12.00

Pakowanie rzeczy i rowerów do samochodów - od 12.00

Obiad - po spakowaniu sprzętu.

Wyjazd - bezpośrednio po obiedzie (prawdopodobnie będzie to pomiędzy godziną 13.30 - 14.00

Planowany czas przyjazdu do Gryfina 15.30 - 16.00

♣ 15.07.2016 O starcie Juli Saneckiej w ME Juniorów Młodszych

 

Raz jeszcze wracamy do startu naszej zawodniczki Julii Saneckiej w Mistrzotwach Europy Juniorów młodszych w Triathlonie. Jest to dla nas bardzo ważne bowiem w sporcie liczy się wynik. Chcemy wychowywać MISTRZÓW. 

Już od samego początku powstania stowarzyszenia trenowali u nas Mistrzowie Polski, medaliści mistrzostw Europy i Świata.

Tworzyliśmy strukturę organizacyjną, która na przestrzeni lat zmieniała się. Obecna nie jest jeszcze optymalna, ale...

Wokół naszego klubu pojawia się coraz więcej osób, które nam pomagają i sprzyjają. Przekonani więc jesteśmy, że dzięki temu w najbliższych latach nasi zawodnicy będą osiągać znaczące sukcesy sportowe. 

Wyniki, które uzyskała Julia uznajemy za satysfakcjonujące, zwłasza te w sztafetach. Niewątpliwie do rezultatów tych przyczynił się również świetny rower, którego zakup w przeważającej części dofinansowany został przez Gminę Gryfino. 

W wywiadzie, który ukazał się na łamach 7 Dni Gryfina >>> Julia złożyła podziękowania dla trenerów, koleżanek i kolegów, którzy pomogli jej w przygotowaniu się do Mistrzostw. 

Na łamach naszej strony składamy również podziękowania dla władz miasta w zakupie roweru. 

Galeria z opisanymi zdjęciami >>>

♣ 14.07.2016 Trenujemy w Wałczu

Podczas rozgrzewki biegowej

Wakacje letnie to tradycyjny okres odbywania obozów sportowych. Służą one oczywiście wypoczynkowi po wysiłkach nauki szkolnej, ale również podniesieniu możliwości fizycznych - formy sportowej do kolejnych zawodów. 

My Delf, jak w roku ubiegłym trenujemy w Wałczu w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Są tu perfekcyjne warunki do uprawiania triathlonu... Będziemy tutaj od 10 do 20 lipca.

Przygotowujemy się do Ogólnopolskiej Olimpiady MŁodzieży, Mistrzostw Polski Młodzików, MP Juniorów, które odbędą się w dniach 23 -24 lipca w Sławie.

Prezentujemy galerię zdjęć z treningu biegowego ze śrggody 13 lipca. Młodsi zawodnicy biegali odcinki 200m, a starsi odcinki 400m.

Jak widać na zdjęciach, była to dobra zabawa >>>

♣ 13.07.2016 Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem BeActive ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Więcej o akcji >>>

My zachęcamy do aktywności nie tylko w tygodniu europejskiego sportu, zachęcamy do uprawiania sportu każdego dnia!

Specjalnej działań w tygodniu akcji nie zrealizujemy... Zrobimy coś kilka dni wcześniej... bo już w niedzielę 4 września przeprowadzimy 11 Gryfiński Festiwal Triathlonowy. Więcej o festiwalu pisać będziemy w najbliższych dniach, ale już dzisiaj zapraszamy. Zachęcamy do systematycznego treningu.

♣ 09.07.2016 Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w Sztafetach

O Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Triathlonie - sztafety mieszane - Więcej >>> 

♣ 03.07.2016 Obóz letni w Wałczu - informacje organizacyjne

.

.

.

Przedstawiamy informacje organizacyjne dotyczące obozu letniego, który odbędzie się w dniach 10 do 20 lipca w Wałczu >

♣ 03.07.2016 ETU Triathlon Youth European Championships

Bardzo dobry występ Julii 

Opis przebiegu walki, wyniki zdjęcia, refleksje >>> 

Galeria zdjęć z dnia przed zawodami >>>

Galeria występu Julii w zawodach >>>

 

♣ 01.07.2016 ETU Triathlon Youth European Championships 

Saneckja Julia

Po dwudniowej konsultacji szkoleniowej, która odbyła się w Stawczynie koło Kielc, nasza zawodniczka wraz z koleżankami i kolegami z reprezentacji jest już na Węgrzech.

W dniach od 2 do 5 lipca odbędzie się tam ETU Triathlon Youth European Championshipships czyli Mistrzostwa EUropy dla juniorów młodszych. 

W Europie inaczej niż w Polsce klasyfikuje się grupy wiekowe. W naszym kraju prowadzi się rywalizację w gronie młodzików - 14 - 15 lat, w grupie juniorów młodszych 16-17 lat oraz w zespole juniorów starszych 18-19 lat. Europejska Unia Triathlonu organizuje rozgrywki w gronie juniorów 16 - 19 lat oraz osobno w grupie Youth 15 - 17 lat.

Nasza Julia jest jeszcze młodziczką, start ten będzie więc dla niej wielkim wyzwaniem i nauką.

Informacje organizacyjne >>> 

Kilka zdjęć z konsultacji w Strawczynie i drogi na Węgry >>>

♣ 30.06.2016 Weekend trafiony w dziewiątkę... meda

Sobota 25.06 - Susz, Niedziela 26.06 - Pniewy!

25 czerwca pięcioro naszych zawodników wystartowało w Mistrzostwach Polski Młodzików w Aquathlonie w Suszu. Po raz pierwszy na linii startu tak ważnych zawodów stanęli Wiktoria Budny, Dawid Heda i Kacper Grąbczewski. Po dystansie 400 m pływania i 2,4 km biegu na mecie Dawid był 12, Wika 21, a Kacper 25 w kategorii. Mateusz Janaszkiewicz popisał się wspaniałym biegiem – najlepszym czasem w zawodach, wyprzedził 25 rywali po pływaniu i dzięki temu ukończył Mistrzostwa na 5 miejscu w kraju.

Dużo więcej informacji wraz z wynikami i galerią 155 zdjęć >>>

  

♣ 25.06.2016 Mistrzostwa Polski Młodzików w Aquathlonie

W sobotę 25 czerwca pięcioro naszych zawodników startowało w Mistrzostwach Polski Młodzików w Aquathlonie, które rozegrane zostały w Suszu. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 400m pływania i 2km biegu. Reprezentowali nas: Julia Sanecka, Mateusz Janaszkiewicz, Dawid Heda, Kacper Grąbczewski i Wiktora Budny. 

♣ 19.06.2016 Nasze najbliższe plany startowe - ważne dla rodziców

W najbliższy weekend nasi zawodnicy startować będą w dwóch imprezach. Pierwszy w tym roku start triathlonowy będą miały dzieci z grupy młodszej...

Przedstawiamy informacje organizacyjne i listę osób, których udział w zawodach planujemy...

Koniecznie prosimy rodziców o zapoznanie się z tymi informacjami >>>

♣ 15.06.2016 Złoto Srebrne podium dla Delfa w Augustowie

Julia Sanecka wywalczyła złoty, a Mateusz Janaszkiewicz srebrny medal w supersprincie Elemental Tri Series w Augustowie. Wspólny start juniorów i młodzików pozwolił dobrze zweryfikować przygotowanie do sezonu startowego naszych zawodników. 

Wszystko na ten temat >>>

♣ 07.06.2016 Nasza zawodniczka na Mistrzostwach Europy

 

Nasza zawodniczka Julia Sanecka zgłoszona została do Mistrzostw Europy Youth w Tiszaujvaros na Węgrzech >>>. Zawody odbędą się w dniach 2 – 5 lipca br. Zawodnicy będą startować dwukrotnie, w piątek rozegrane zostaną półfinały (500 – 12,5 – 3,6), a w niedzielę finały na dystansach 500 m pływania, 12,5 km jazdy rowerowej i 3,6 km biegu. Przed Julią trudne zadanie, ponieważ stanie w szranki z zawodniczkami nawet o 2 lata starszymi, pierwszy raz w tak prestiżowych zawodach. Na liście startowej zgłoszonych jest 66 triathlonistek z 20 europejskich krajów – lista startowa>>. Julia do zawodów wytypowana została na podstawie dotychczasowych wyników z roku ubiegłego jak i startów tegorocznych (Wałcz, Rumia). Będziemy trzymać kciuki!

♣ 07.06.2016 Jedziemy do Augustowa

 

 

W najbliższą niedzielę 12 czerwca w Augustowie Mateusz Urbanek i Grzegorz Rudziński zmierzą się z dystansem w sprinterskim (750 – 20 - 5), a Jakub Heda, Mateusz Janaszkiewicz, Aleksandra Urbanek i Julia Sanecka w super-sprincie (200 m - 10 km – 2,5 km). Takim składem rozpoczniemy sezon startowy w triathlonie. PZTri traktuje start ten jako weryfikację przygotowania zawodników z roczników 1999 – 2001 do udziału w Mistrzostwach Europy – są więc jeszcze szanse awansu… Życzymy naszym zawodnikom powodzenia.

♣ 07.06.2016 Młodsza grupa w jeziorze

 

W sobotę 4 czerwca młodsza grupa Delfiaków rozpoczęła swoją przygodę z triathlonem pływaniem w jeziorze. Po 20 km jazdy rowerowej, gimnastyce i 800 m biegania, młodzi adepci dyscypliny z ulgą zanurzyli swoje ciałka w wodzie. Ćwiczyli starty do wody, skoki delfinowe i krótkie pływanie na orientację kraulem na piersiach. Po chwili wodnych wyścigów i zabawy był czas na przekąskę, a potem 7-mio kilometrowy powrót rowerkami do domu. Na szczęcie, po kąpieli, upał już tak nie doskwierał…

♣ 24.05.2016 Obóz letni Delfa odbędzie się w Wałczu

 

Obóz letni naszego klubu odbędzie się w Wałczu w okresie od niedzieli 10 do środy 20 lipca w Centralnym Ośrodku Sportowym w Wałczu. Jest to idealne miejsce dla naszej dyscypliny. Znajdują się tam pływalnia, jezioro, ścieżki biegowe i rowerowe, stadion lekkoatletyczny, trzy siłownie, hala sportowa. Ośrodek świadczy bardzo dobre jedzenie i bazę hotelową.  Byliśmy tam w roku ubiegłym i z przyjemnością wrócimy w bieżącym.

O warunkach uczestnictwa poinformujemy rodziców i zawodników na piśmie. 

"Sukces nigdy nie jest efektem "słomianego zapału" - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

 

W czwartkowe popołudnie 19 maja czworo naszych triathlonistów: Julia Sanecka, Jakub Heda, Aleksandra Urbanek, Mateusz Janaszkiewicz wraz ze swoimi trenerami Moniką Sanecką i Markiem Saneckim uczestniczyli w Gali Sportu - Gminy Gryfino. Przy pięknej oprawie, zawodnicy nagrodzeni zostali nagrodami finansowymi zgodnie z uchwałą nr XIX/175/16 Rady Miejskiej w Gryfinie podjęta 3 marca 2016 roku >>> 

Z satysfakcją informujemy, że była to najlepsza Gala Sportu w historii wyróżniania sportowców w Gminie Gryfino.

Wyróżnieni zostali również nasi trenerzy Monika Sanecka i Marek Sanecki. Otrzymali oni pięknie oprawione dyplomy wraz z życzeniami dalszych osiągnięć, wytrwałości oraz wielu odkrytych talentów w dalszej działalności sportowej.

Bardzo cieszymy się z tych życzeń, bo naszym marzeniem jest osiąganie wyników na poziomie olimpijskim, a do tego niezbędny jest wybitny talent sportowy. 

My sami życzymy sobie, by zmiany dokonywane w organizacji i finansowaniu gryfińskiego sportu poszły w kierunku ułatwienia wyławiania talentów, stwarzały warunki do ich sportowego rozwoju i później utrzmania w sporcie.

Galę prowadził znany pasjonat szachów Krzysztof Rudnicki. Dekoracji wyróżnionych dokonywał Burmistrz Mieczysław Sawaryn wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miasta i Gminy Gryfino Zdzisław Kmieciak. 

Pomysłodawcą, szefem całości przedsięwzięcia był oddany sportowi Wiceburmistrz Paweł Nikitiński >.

Galeria naszego udziału w Gali Sportu 2016 >>>

♣ 14.05.2016 7 Dni Gryfina zauważa nasze wyniki

 

W numerze 1070 z 5 maja 7 Dni Gryfina napisało o sportowym święcie Gminy Gryfino czyli o II Gryfińskim Transgranicznym Festiwalu Biegowym - artykuł >>> -

Redaktorzy zauważyli fakt, że w biegu na 10km, najlepszymi biegaczami z Gminy Gryfino, okazali się zawodnicy naszego klubu. Co prawda nie chcieliśmy nikogo miażdżyć, ale tak wyszło, że nasza lekkoaltletyczna konkurencja w święcie gryfińskiego sportu - na naszym tle - praktycznie nie zaistniała.

"Delf zmiażdżył konkurencję"

"Patrząc na listę zawodników, którzy ukończyli Bieg Transgraniczny trudno nie zauważyć dominacji Gryfińskiego Klubu Sportowego Delf. O Delfie na naszych łamach piszemy wyjątkowo często, a zawodnicy jak i się okazuje trener dają nam ku temu solidne powody. Za komentarz posłuży fakt, że Delf to klub Triathlonowy, a kropką nad „i” niech będzie poniższa tabela >>>

♣ 14.05.2016 Urodziny Elżbiety Urbanek

Urodziny Elżbiety Urbanek

11 maja nasza zawodniczka, a równocześnie wspierająca organizacje naszych zajęć Elżbieta Urbanek obchodizła urodziny. Oczywiście pamiętaliśmy o tym fakcie i wyraziliśmy to przed środowym treningiem "małą imprezką" z ciastem i szampanami Picollo...

Elżbiecie życzymy wszsytkiego najlepszego i stałego wzrostu formy sportowej by osiągnęła wymarzone wyniki sportowe.... no i oczywiście zadowolenia z trenujących u nas dzieci, Oli i Mateusza!

♣ 05.05.2016 Przegląd  udziału Delfa w Festiwalu

Prezentujemy skromną galerię zdjęć z 2 Transgranicznego Festiwalu Biegowego z prezentacją naszych triathlonistów i dekoracją najlepszych zawodników w poszczególnych biegach i grupach wiekowych.

Galeria >>>

W przygotowaniu informacja o naszych postępach w stosunku do biegu ubiegłorocznego...

♣ 03.05.2016 Osiem razy na podium!!!

Bardzo dobrze pobiegli nasi zawodnicy w 43 Biegu Transgranicznym na 10 km, który rozegrany został w ramach II Transgranicznego Festiwalu Biegowego. W kategorii open, aż pięciu naszych zawodników znalazło się w pierwszej dziesiątce: drugi był Grzegorz Rudziński, trzeci Marek Sanecki, piąty Mateusz Urbanek, siódmy Oskar Wieligórka, dziewiąty Jakub Heda. Triumfowaliśmy w czterech kateoriach wiekowych, wygrali: Grzegorz Rudziński (M18), Marek Sanecki (M50), Elżbieta Urbanek (K40) i Aleksandra Urbanek (K18). Całe podium w kategorii juniora należało do Delfiaków: pierwszy był Grzegorz Rudziński, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Urbanek, a na trzecim Oskar Wieligórka. Warto dodać, że przysłowiowy drewniany medal (czwarte miejsce) wywalczył nasz Jakub Heda.

Wyniki: biegu na 10km >>>półmaratonu >>>

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy! 

♣ 26.04.2016 O Gryfińskiej Gali Sportu i regulaminie przyznawania wyróżnień

22 kwietnia BURMISTRZA MIASTA I GMINY GRYFINO wydał zarządzenie nr 0050.58.2016 >>> w sprawie wprowadzenia Regulaminu przyznawania wyróżnień podczas corocznej Gryfińskiej Gali Sportu.

Regulamin >>>

Zasady przyznawania i wysokość nagród przyznawanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino dla zawodników osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym opisuje Uchwała nr XIX/175/16 Rady Miejskiej w Gryfinie podjęta 3 marca 2016 roku >>> 

♣ 25.04.2016 XIV Mieszkowicka Nadodrzańska Dziesiątka

W niedzielę 23 kwietnia trzech naszych zawodników sprawdzało swoje biegowe możliwości w XIV Nadodrzańskiej Dziesiątce. Pomimo tego, że nasi młodzi trathloniści do startu podeszli "z marszu", to okazali się najlepszymi mieszkańcami z Gminy Gryfino w tym biegu. Oskar Wieligórka (1999) w klasyfikacji generalnej zajął dwunaste miejsce (piąte w grupie 16 - 29 lat). Mateusz Urbanek (1998) był tuż za swoim kolegą Oskarem. Wojciech Winkel (1999) sklasyfikowany został na 51 pozycji na 182 sklasyfikowanych biegaczy. Wyniki >>>

♣ 18.04.2016 AQuathlon w Rumii - satysfakcjonujący występ

W niedzielę 17 kwietnia czworo naszych zawodników wzięło udział w Aquathlonie w Rumii. Dla juniorów młodszych i starszych były to zawody rangi Mistrzostw Polski. 

W imprezie udział wzięło dokładnie 301 osób. 

Wyniki: dzieci_8-9 lat_> dzieci_10-11_lat >  dzieci_12-13 lat_>

młodzicy_14-15_lat_> 

juniorzy_młodsi_16_17_lat_>  amatorzy_>  juniorzy_młodzieżowcy_>

Nasi zawodnicy wystąpili bardzo dobrze: Julia Sanecka wygrała, Grzegorz Rudziński zajął miejsce 8, Mateusz Urbanek był 9, a Ola Urbanek wywalczyła 11 lokatę. Grzegorz popłynął 15 sekund poniżej swoich możliwości na dystansie 600 m i to zaważyło o tym, że nie ścigał się o brązowy medal. Mateusz popłynął blisko rekordu życiowego i bardzo dobrze pobiegł, był tuż za zawodnikiem, z którym nie tak dawno nie mógł nawiązać bezpośredniej walki sportowej. Kto wie, jak by się to skończyło, gdyby nie było przerwy po pływaniu… W każdym razie to bardzo dobrze rokuje na kolejne zawody. Nasza Ola „zrobiła” życiówkę na pływaniu, co nie było łatwe na tego typu basenie (wąskie tory, płytko z jednej strony nawrotu, dwóch zawodników obok siebie), trudności dopadły ją w czasie biegu i dlatego wypadła poza dziesiątkę. Przyczyny upatrujemy w przerwach rekonwalescencyjnych po operacji i skręconej nodze. Ale Olcia do przodu! Trzymamy kciuki za następny start. Zawody zorganizowane i przeprowadzone były bardzo dobrze. Jednak nie obyło się bez dyskwalifikacji w pływaniu. Mamy mieszane uczucia co do tego, czy były zasadne w de facto aquathlonie. Na szczęście nie dotyczyły naszych zawodników. Formuła aquathlonu z przerwą po pływaniu i startem do biegu w odstępach czasowych, jakie powstały po pływaniu, niewątpliwie preferowały osoby stricte zajmujące się pływaniem...

Nieprzeszkodziło to jednak by nasza zawodniczka Julia Sanecka stanęła na najwyższym stopniu podium. Julia pokona tegoroczną - trzykrotną medalistkę Mistrzostw Polski juniorów młodszych 14 lat w pływaniu Klaudię Skibiak > (w pływaniu inaczej niż w triathlonie liczone są grupy wiekowe).

Klaudia jest tegoroczną zimową Mistrzynią Polski juniorów młodszych 14 lat w pływaniu:  na 200m stylem dowolnym > , wicemistrzynią kraju na 400m st. dow > oraz brązową medalitką MP na 800m st. dow. > Julia z Klaudia wygrała dzięki świetnemu biegowi, trasę 2km pokonała w 6.54' - pobiegła o 31 sekund szybciej niż jej rywalka z Gdańska. tym samym wygrała z prewagą 2 sekund nad Klaudią, która nad Julią miała 29 sekund przewagi po pływaniu.

W triathlonie liczy się, kto będzie pierwszy na mecie.

Galeria 100 zdjęć - trchę "poprzestawianych", ale warto obejrzeć >> 

♣ 18.04.2016 Urodziny Moniki Saneckiej

W sobotę 16 kwietnia urodziny obchodziła trenerka i Prezes naszego klubu Monika Sanecka, a dzień wcześniej i kilka dni później zawodnicy Wojtuś Winkel i Jarek Zmitrowicz. Po treningu biegowym i rowerowym jubilatom złożyliśmy życzenia przy głośnym sto lat, cieście i picollo. Było wesoło, miło i kwiatowo świątecznie, w powietrzu czuć było wiosnę i rosnącą formę zawodników Delfa skoncentrowaną w takiej liczbie, w trenerskim ogródku.

♣ 15.04.2016 80 Masowe Biegi Przełajowe

Dokoracja kobiet startujących w I Biegu im. Żołnierzy Wyklętych.

W sobotę 9 kwietnia uczestniczyliśmy w Gryfińskich Masowych Biegach Przełajowych. Wyniki >>>

Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze, zajmowali miejsca 1, 2, 3, 4 i dalsze…

W tej edycji startowało wielu przyjezdnych lekkoatletów i małych, i dużych. Na szczęście nasze „czarne konie” nas nie zawiodły. Gratulujemy wszystkim udanego startu! 

♣ 10.04.2016 Wieści z Delfa

Zdjęcie z 80 Masowych Biegach Przełajowych, które rozegrane zostały 9 kwietnia 2016 roku w Gryfinie. Do mety zostało około 200m. Nasza zawodniczka Julia Sanecka wygrała ten bieg - 1km - z wynikiem około 3.16'/km

W ostatnim okresie wiele się działo w naszym życiu... również sportowym! Pisały o nas gazety... 7 Dni Gryfina napisało komentarz na temat wykonanej przez nas pracy treningowej - w artykule Liczby nie kłamią >>>  oraz zamieściło informacje o przeprowadzonych przez nas sprawdzianach pływackich >>>

***

31 marca kilkoro naszych triathlonistów startowało w reprezentacji swoich szkół w Powiatowej Gimnazjadzie w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które rozegrane zostały w Rurce koło Chojny. Wyniki >

Szkoda, że organizator w komunikacie nie podał: czasów z jakimi zawodnicy wbiegali na metę, informacji w jakich dyscyplinach zawodnicy posiadają licencję, w jakich klubach są szkoleni. (info o procedurze wyrabiania licencji w triathlonie >).

Nasza zawodniczka Julia Sanecka w biegu na 2km wygrała z drugą na mecie z przewagą 35 sekund, ale kto o tym dowie się na podstawie komunikatu?

Uwaga: fakt, że 9 na 11 zawodników w biegu na 2,5km to zawodnicy licencjonowani >>>, trenujący w klubach podważa twierdzenie, że są to zawody szkolne!

***

30 marca i 8 kwietnia przeprowadziliśmy dodatkowe sprawdziany pływackie na 100 i 50 metrów dla kilku zawodników. Były to testy z tzw. marszu, w czasie przerw w treningu. Wyniki wraz z ich analizą >>>

♣ 31.03.2016 Sprawdzianik

W niecały tydzień po sprawdzianach na 400, 100 i 800m zrobiliśmy kolejny teścik... Tym razem tylko dla  

♣ 27.03.2016 Tym razem 800m 

W czwartek 25 marca przeprowadziliśmy sprawdzian pływacki  na dystansie 800m. Sprawdziany pływackie na 100, 400 i 800 metrów w dwa dni przeprowadzamy już po raz kolejny. 

Wynki: 800m >>> 

 - zsumowanie wyników na 100, 400, 800m >>>

 - zestawienie postępów systematycznie trenującej zawodniczki Julii Saneckiej, która wygrała sprawdzian na 800m >>>

Zawsze celem  naszych sprawdzianów jest wyciągnięcie wnioków. Świetnym materiałem do wyciągnięcia wniosków dla młodych zawodników może być również rozkład prędkości na poszczególnych odcinkach 100 i 50 metrowych, prędkości na poszczególnych etapach sprawdzianu. Wzorcowo wręcz popłynęła wspomniana powyżej Julia Sanecka. Z zestawienia wynika, że najszybciej naza młodziczka popłynęła ostatnie 50 metrów... Zachęcamy do przyjrzenia się rozkładom prędkości >

Z powyższego zestawienia wnioski może wyciągnąć również sama Julia... Zsumowanie czasu pierwszego i ostatniego odcinka 200m (400M) Julia popłynęła w 05:04,5 podczas gdy dzień wcześniej na 400m miała czas tylko o 2 dziesiąte części sekundy lepszy...

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy poprawili swoje wyniki, tych którzy uzyskali gorsze rezultaty zachęcamy do solidniejszego treningu!

♣ 24.03.2016 Postęp jest podstawą sukcesu, a podstawą postępu jest systematyczność...

 

W czwartek 24 marca przeprowadziliśmy serię sprawdzianów pływackich. Rano grupa starsza pływała na dwuch dystansach: 400 i 100m stylem dowolnym. Po południu grupa młodsza "próbowała się na 100m. Poraz tysięczny sprawdziło się to, że ci którzy ćwiczą regularnie i racjonalnie to czynią postępy.

W grupie starszej w testach udział wzięło 16-u zawodników. W "wyścigu" na 400 metrów, do którego zawodnicy startowali "z wody" i pływali po dwóch na torze poprawiło się 10 osób, sześć osób niestety uzyskło gorsze rezultaty. "Na szczęście"... skala popraw była lepsza niż wyników gorszych - w stosunku do rekordów życiowych. Pogorszyli się Ci, którzy z własnej winy opuszczali treningi...

Wyniki: 400 m >>>    100 m + 400 m >>> 

♣ 20.03.2016 Kalkulator obciążeń treningowych podsumował...

 

Zakończył się dwudziesty, siedmiodniowy mikrocykl rocznego cyklu treningowego. Oczywiście każdy zawodnik zrealizował inne obciążenia treningowe, zależnie od jego zaangażowania, stanu zdrowia i warunków organizacyjnych. Jedna z najbardziej systematycznych zawodniczek Julia Sanecka od drugiego listopada, gdy rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu startowego 2016 roku odbyła 183 treningi. Wśród nich były 73 treningi pływackie, 23 rowerowe, 52 biegowe i 35 inne (siłownia, sprawność, narciarstwo). W okresie stu czterdziestu dni Julia przepłynęła 252km, co w przeliczeniu na ilość treningów, daje 3,45km. Podczas 23 zajęć rowerowych nasza młodziczka przejechała 764 km, czyli średnio 33km. Podczas 52 wysiłków biegowych Julia przebiegła 426km. Zliczając kilometry: pływackie, kolarskie i biegowe wychodzi ładna liczba 1442 km. Pokonanie takich dystansów musiało trwać: pływanie 4099 minut, kolarstwo 2080minut, bieganie 2699minut, inne wysiłki 1534 minuty. Podane czasy nie obejmują czasu przerw.

♣ 27.02.2016 Trenowaliśmy na szosówkach

 

Dzięki pięknej pogodzie w sobotę 27 lutego odbyliśmy pierwszy trening na rowerach szosowych w roku 2016. Dotycznczas jeździliśmy na rowerach górskich po lasach, ale jednak jest to inna jazda... W sobotę przejechaliśmy 50km ze średnią prędkością około 26km na godzinę, obyło się bez żadnych kłopotów organizacyjnych. Mieliśmy całkiem fajny 14-sto osobowy peleton. W pryswzłym tygodniu, jak pogoda dopisze przejedziemy więcej...

♣ 12.02.2016 Byliśmy w Wiśle. Biegaliśy przy szkoczni im. Adama Małysza.

 

Po czwartkowej wycieczce na Skrzyczne i wcześniejszych dniach treningowych, dwukrotnym zdobyciu Klimczoka zawodnicy byli zmęczeni. Dlatego, piątkowy dopołudniowy trening biegowy zrobiliśmy sobie w Wiśle. Był to w zasadzie rozruch, dziesięć minut biegu, dziesięć miniut gimnastyki w truchcie i kolejne dziesięć minut truchtu, całość 30 minut.W zasadzie można powiedzieć, że dzisiejszy trening był tylko pretekstem do zrobienia fajnej 50 kilometrowej wycieczki, po ciekawej górskiej drodze....

Po południu raptem 3,4km pływania i prawie po obozie! W sobotę wracamy do Gryfina. Śniadanie mamy na 7.30, godzinka pływania od 9.00, później wracamy by się spakować, zjeć "wczesny obiad" i w drogę... Nasza piękne Gryfino zobaczymy prawdopodobnie między 18.00, a 19.00.

W niedzielę 14 lutego, o 9.00 spotykamy się na treningu biegowym. Obecność obowiązkowa dla wszystkich..., a od poniedziałku proza życia!

♣ 11.02.2016 To był wspaniały dzień. Trafiliśmy w zimę!

 

Na czwartek 11 lutego mieliśmy zaplanowaną wycieczkę biegową na Skrzyczne -  najwyższy sczyt Beskidu Śląskiego - 1257m n.p.m. I odbyliśmy ją, była wspaniała. Od środowego popołudnia padał śnieg, przez całą noc, dzięki czemu w dniu naszej eskapady mieliśmy pobudzające wyobraźnię widoki. Zachęcamy do podziwiania >>> Oczywiście zdjęcia nie są wstanie oddać piękna, z którym obcowaliśmy, ale mamy nadzieję, że oddadzą choć namiastkę tego co mogliśmy przeżyć. Przebyliśmy 16km. Tak to leciało >>> Ruszylimy kilka minut po dziewiątej, a do pensjonatu dotarliśmy o 12.45. Miejscami brnęliśmy w śniegu "po pas", ale nikt nie narzekał., bo trasa była naprawdę wyzwaniem>>> Herbatka z prawdziwie malinowym i imbirowym sokiem w schronisku na szczycie smakowała wyśmienicie. Na popołudniowym treningu pływackim z racji zmęczenia zawodnicy przepłynęli "tylko" 3,25km, ale poczuli się po nim jak nowo narodzeni.. To był wspaniały dzień! Dla tych, którzy chcą skopiować sobie naze piękne zdjęcia zamieszczamy dodatkową galerię >>> 

Po dwukrotnym zaliczeniu Klimczoka >>> możemy śmiało powiedzieć, że okolce Szczyrku mamy w nogach...

♣ 10.02.2016     Trenujemy w Szczyrku

 

W drugim tygodniu ferii zimowych, to jest od soboty szóstego do soboty trzynastego lutego trenujemy na obozie w Szczyrku. W zgrupowaniu pod okiem trenera Marka Saneckiego ćwiczy trzynaście osób: Ola Urbanek, Julia Sanecka, Oliwia Podolak, Mateusz Urbanek, Jakub Heda, Dawid Heda, Jarosław Zmitrowicz, Jakub Zmitrowicz, Grzegorz Rudziński, Wojciech Winkel, Bartosz Jasiulewicz, Mateusz Janaszkiewicz, Oskar Wieligórka. W realizacji przedsięwzięcia pomaga nam Elżbieta Urbanek.

Ze względów logistycznych ten krótki okres pracy przeznaczamy na pracę nad bazą kilometrową w zakresie pływania i biegu. Każdego dnia mamy zaplanowane dwa zajęcia treningowe, jedno biegowe i jedno pływackie. Biegamy po pięknych górach, dzięki czemu możemy zachwycać się intrygującymi widokami >>> , a pływamy w pływalni Centralnego Ośrodka Sportowego. Jest to dla naszych zawodników okres pracy sportowej i czas odpoczynku po szkolnych trudach. Czas nam mija bardzo szybko zwłaszcza, że zabawia nas klubowy artysta - piosenkarz Bartek Jasiulewicz...

♣ 23.01.2016     Triathlon to sport 21 wieku

 

O sprawdzianach pływackich na 100, 400 i 800, które przeprowadziliśmy pod koniec 2015 roku pisaliśmy bezpośrednio po ich przeprowadzeniu. Artykuł o wynikach tychże sprawdzianów napisało 7 Dni Gryfina > 

Artykuł jest dość interesujący, nawet dla nas..., Interesujący jest komentarz redakcji "Systematyka nie katorżnictwo": "Co jeszcze wyróżnia treningi Delfa? Bardzo  mała ilość kontuzji. W zasadzie o ile zawodnicy nie popełniają błędów przy jeździe na rowerze to kontuzje omijają ten klub szerokim łukiem, czego nie można powiedzieć o innych klubach sportowych w Gryfinie."

Żeczywiście, z faktu, że nasi zawodnicy praktycznie nie mają kontuzji jesteśmy szczególnie dumni, bo kontuzje to przecież same problemy... Fakt, że nasi podopieczni, którzy trenują dość dużo, a nie mają kontuzji dobrze świadczy o naszym profesjonaliźmie i samej dyscyplinie - triathlonie.

Triathlon to sport 21 wieku, łączy w sobie wszystko co najlepsze: pływanie, jazdę rowerową i bieganie, czyli wsystko to, co najwszechstrnniej oddziaływuje na ciało i umysł.

♣ 17.01.2016     Testy OSSM - Wałcz. Pływanie i bieganie.

16 i 17 stycznia uczestniczyliśmy w testach OSSM (Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży), które odbyły się w Wałczu. Pierwszego dnia zawodnicy pływali na dystnasach 600m juniorzy młodsi i 800m juniorzy starsi i młodzieżowcy. Drugiego dnia zawodnicy biegali na 3 i 5km. W założeniach bieg miał być rozegrany na bieżni, ale w związku z jej oblodzeniem przeprowadzony został na chodniku, przy Centralym Ośrodku Sportowym, w którym przebywaliśmy. Z Delfa w testach uczestniczyli J. Sanecka, A. Urbanek, G. Rudziński i J.Heda.  Nasi zawodnicy reprezentowali OSSM Racibórz.

Subiektywno - przypadkowy - fotograficzny przegląd testów >>

Wyniki >>>

♣ 14.01.2016     Sport dzieci i młodzieży - Priorytetem

14 stycznia w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyła się konferencja prasowa podczas której zaprezentowane zostały:

Tezy proramowe Ministerstwa Sportu i Turystyki 2016 >>> 

Punkty programowe Ministerstwa Sportu i Turystyki 2016 >>>

Cieszymy się z kierunku, bo sami od dawna publicznie twierdzimy, że w tym kierunku trzeba iść... Od kilku lat zgłaszaliśmy propozycje badania sprawności fizycznej dzieci i mklodzieży według Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej. Proponowaliśmy badanie sprawności fizycznej dzieci klas I szkoły podstawowej - na początku roku szkolnego, uczniów klas III, VI SP - na końcu roku szkolnego, III klas gimnazjalnych. Dzieki takiemu rozwiązaniu wiedzielibyśmy jakie dzieci przychodzą do szkoły, co zrobili nauczyciele nauczania początkowego i kolejnych etapów edukacyjnych poprzez swoje zajęcia. Niestety nie znalazło to zainteresowania.

Nie rezygnowaliśmy jednak!!! 7 stycznia złozyliśmy wniosek na uzyskanie środków na ten cel z pieniędzy europejskich - z funduszu inicjatyw obywatelskich. Czy dostaniemy dofinansowanie, to życie pokaże!!!

Tak czy inaczej cieszymy się z tego kierunku, bo jest dobry, bo potwierdza słuszność naszych działań. 

Oczywiście nie ma się co specjalnie podniecać, bo już niejednokrotnie obietnice polityków pozostawały jedynie obietnicami, a pozatym wszystko zależy od praktyki... i jak długo kierunek ten będzie prowadzony!

♣ 12.01.2016     To nie Igrzyska Olimpijskie...

"... to nie Igrzyska Olimpijskie, a  jedynie kolejna impreza biegowa na szczeblu powiatowym." Tak o III rzucie Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich w komentarzu redakcyjnym napisało 7 Dni Gryfina.

Rozsądnie o "Finałach Biegów Górskich na lodzie" napisał redaktor 7 Dni Gryfina PP. Tekst >>>

Redaktor PP podkreślił ciekawy fakt: "Sami organizatorzy zauważają w komunikacie z imprezy, że - Na szczęście obyło się bez kłopotów."

Nasz komentarz do tej informacji; Młodzieżowy Ośrodek Sportowy poraz kolejny pokazał, że liczy się jego interes i obywanie się bez kłopotów, a nie dobro młodych sportowców!

Gryfińskie Biegi Górskie to "ni pies ni wydra", bardzo ciężkie biegi, w których startują głównie osoby trenujące.

Jednak organizator - MOS - podając wyniki zawodników chodzących do szkoł w komunikacie >>> podaje jedynie szkoły, do których ci uczniowie uczęszczają bez podania przynależności klubowej. A czy te dzieci, gdyby nie trenowały w klubach, to przyszłyby na te zawody?

Czemu taka procedura ma służyć? 

Kluczową sprawą skutecznego ścigania się na lodzie były kolce biegowe. To oczywiste, a czy uczniowie szkół przychodzą na zawody z kolcami biegowymi? 

W kolcach biegł nasz zawodnik Mateusz Janaszkiewicz, który w wyścigu młodzików zajął II miejsce. 

Zestawienie czasów osiąganych przez Mateusza w kolejnych biegach - poprawił się prawie minutę !!! >>>