Wiedza, dosiadczenie, odpowiedzialność!

W słusznej sprawie

Marek Sanecki

Mileryzm stosowany niestosownie

19.12.2014 piątek

W numerze 51 (773) z 19-22.12.2014 roku 7 Dni Gryfina ukazał się ciekawy artykuł redaktora Ryszarda Kwapisza pod znamiennym tytułem "Mileryzm stosowany niestosownie". Artykuł nawiązuje do sytuacji, która powstała po mianowaniu redaktora Gazety Gryfińskiej - Tomasza Milera na stanowisko Wiceburmistrza Miasta i Gminy Gryfino ds. inwestycyjnych. Jest to ciekawy opis zaistniałej sytuacji.

W większości podzielam poglądy Ryszarda Kwapisza (Według mnie inaczej należałoby jedynie opisać współpracę: Milerowie - Piłat. Swój pogląd na ten temat przedstawię w odrębnym tekście.)

Tekst artykułu >>>

Fakt powołania Tomasza Milera na stanowisko Viceburmistrza ds. inwestyczyjnych wywołał bużliwą dyskusję na forum igryfino.pl  - zamieszczono (do czasu tej publikacji) 433 posty, w zdecydowanej większości negatywne. Ja również wyraziłem tam swoją dezaprobatę  w stosunku do tej decyzji. Pod tym co  napisałem oczywiście podpoisałem się! Co pisano na forum >>> 


13.12.2014 Mieczysław Sawaryn 

Burmistrzem Miasta i Gminy Gryfino

30 listopada w II turze wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino wygrał Mieczysław Sawaryn. 

Do głosowania uprawnionych było 25 217 oób, w głosowaniu udział wzięło 11 045 osób, w tym oddano 89 głosów nieważnych. Na Mieczysława Sawaryna zagłosowało 5 991 osób (54.75%), a na Rafała Muchę 4 951 obywateli (45.25%).


Serdecznnie dziękuję za poparcie

w wyborach do rady Miasta i Gminy Gryfino. Otrzymałem 129 głosów, dzięki czemu zająłem drugie miesce w okregu. Wygrał mój kolega Ireneusz Sochaj, który zdobył 149 głosów. GRATULUJĘ MU. Wszyscy pozostali kandydaci zdobyli 110 głosów.


 

W I turze wyborów na Burmistrza MIasta i Gminy Gryfino wygrał Mieczysław Sawaryn, który zdobył 4560 głosów (37,9%). Zachęcam do poparcia Mieczysława Sawaryna w II turze wyborów. Jest to kandydat z największym doświadczeniem.  MA POMYSŁ NA GRYFINO. 


Złośliwości... 2014:

Mąż i ojciec zawiódł... zdobył 5% głosów, tym samym nie sprawdziła się sensacja wyborcza w Gryfinie. SMS-owa sonda, którą wygrał nie przełożyła się na rzeczywiste wyniki... 


Program na kadencję 2014 - 2018

Marek Sanecki - działa odpowiedzialnie i z zasadami moja     


♣  13.11.2014     Henryk Piłat Buduje Halę 

czyli baju, baju i będziemy w raju!

 Henryk Piłat buja w obłkokach

Burmistrz  Miasta i Gminy Henryk Piłat, pomimo tego, że cztery lata temu ogłosił, że nie będzie kandydował w kolejnych wyborach, to kandyduje. Tradycyjnie słowa nie dotrzymał. Obecnie w swoim liście do wyborców, który ja również otryzmałem, informuje, że stawia na przyszłość. 

Forma listu jest bardzo ładna, na zdjęciu wygląda jakby był wielkim myślicielem, wygląda super!

W mojej opinii cały list jest jednak mydleniem oczu!

Szkoda czasu na zagłębianie się w całość tych reflekscji. Skupie się jedynie na jednym wątku, a mianowicie na budowie hali sportowej.

Temat budowy hali sportowej ciągnie się już kilka lat. Kiedyś mówiło się o Hali Widowiskowo - Sprtowej, obecnie Henryk Piłat spuścił z tonu i mówi już tylko o hali sportowej.

W części listu w której wymienia zadania, które są w trakcie realizacji lub które trzeba będzie rozpocząć napisał,

"Do najważniejszych z nich należą": budowa hali sportowej.

Henryk Piłat zapomniał, że kilka lat temu ogłosił, że hala widowiskowo - sportowa będzie wybudowana w 2011r.

    Było to dwie kadencje wcześniej. Pełniłem wtedy funkcję radnego i ostrzegałem burmistrza o braku szans na pozyskanie dofinansoowania z Ministerstwa sportu co skutkowało brakiem sfinansowania koncepcji.

Wtedy byłem wrogiem publicznym nr 1. Dzisiaj jasnym jest, że to ja miałem rację. 

O meandrach budowania hali przypominałem 19 września na stronie delf.pl w komentarzu do kolejnego pomysłu łaskawie nam panującego - czyli o pomyśle sprzedaży CW Laguna i przeznaczeniu pieniędzy z tej sprzedaży na budowę hali >>>

Przypomnę, że hala miała kosztować 18 - 20 mln.

Oczywiście Henryk Piłat może powiedzieć, że nie precyzuje kiedy tą halę wybuduje,

maże za 8, może za 12 lat, a może za 20 lat bo stawia na przyszłość....

_____________________________________________________________________________________________________________

♣  08.11.2014     Program wyborczy KWW Mieczysława Sawaryna i 

Marka Saneckiego

 

 

 

Przedstawiam Program >>> wyborczy kandydata do funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Mieczysława Sawaryna.

Utożsamiam się z nim i w przypadku wygranej Mieczysława Sawaryna i mojego wyboru na funkcję radnego Rady Miasta i Gminy Gryfino pracował będę by program został zrealizowany.

Z racji swojej dotychczasowej pracy szczególną uwagę przykładał będę do spraw oświaty i sportu. (swoje zasługi w zakresie reorganizacji gryfińskiej oświaty w V kadencji odrodzonego samorządu opiszę w informacjach "O mnie")

W zakresie sportu w najbliższych dniach zaprezentuję szczegółowe rozwiązania, które promował będę  w Radzie Miasta i Gminy w kadencji 2014 - 2018.

Wiem, że bogactwo nie bierze się z dzielenia pieniedzy tylko z ich zarabiania. Dlatego dużo uwagi poświęcę warunkom do prowadzenia działalności gospodarczej.

Jako ojciec dwóch córeczek - Julii i Majki, pracował będę by gdy dorosną miały warunki do ciekawego, harmonijnego, szczęśliwego życia w Gminie Gryfino bez długów.

Jeżdżę i samochodem i rowerem. Dbał będę więc o budowę nowych oraz remonty istniejących drug. Zadbam o powstanie całej sieci ścieżek rowerowych - między innymi na byłych torowiskach.*

*Gmina Gryfino już dawno za zależności podatkowe przejęła torowiska po byłych liniach kolejowych. Prosi się, by na torowiskach tych zrobić scieżki rowerowe. Jedna z linii, które wiedzie w stronę Wirowa i dalej do Chwarstnicy łączy się ze ścieżką rowerową wykonaną w Gminie Banie. Ścieżką tą dojechać będzie można do Jeziora Dłużec przy miejscowości Banie. 

Ważnym punktem mojego programu jest zdrowy rozsądek i racjonalizm. Chciałbym by publiczne pieniądze wydawane były jak prywatne, pieniądze każdego z nas.

Błędy popełnia każdy. Każdemu mogą trafić się nietrafione inwetycje. Jednak uważam, że publicznych pieniędzy w takiej Gminie jak nasza, gdzie pracuje ponad 100 urzedników w UMiG nie można marnotrawić.

Nie stać nas na wyrzucanie pieniędzy w "błoto", a właściwie w projekty, których się nie realizuje. 

Henryk Piłat zmarnotrawił miliony na projekty i opracowania, których albo nie wykonał, albo były zupełnie nieracjonalne.

Działam odpowiedzialnie z zasadami. Dotrzymuję słowa!

Marek Sanecki